O firmie

Rodzina Madajów od pokoleń jest zaangażowana we wszystko co jest związane z rowerami.
Wilhelm Madaj - dziadek, przed II Wojną Światową prowadził sklep rowerowy. Po wojnie przez wiele lat był mechanikiem rowerowym gliwickiego "Kolejarza".
Karol Madaj - ojciec - dwukrotny Akademicki Mistrz Polski w kolarstwie w latach 1974-1977 pełnił funkcję trenera kadry narodowej kolarzy. Jego podopieczni w składzie: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Mieczysław Nowicki, Tadeusz Mytnik zdobyli Mistrzostwo Świata (1975 r) i wicemistrzostwo olimpijskie w Montrealu (1976 r) w jeździe drużynowej na czas. Nowicki dołożył do tego brązowy medal w rywalizacji indywidualnej. Po igrzyskach olimpijskich w Montrealu wyjechał do Austrii i objął funkcję trenera kadry. W 1987 r na Mistrzostwach Świata drużyna Austrii zdobyła brązowy medal. W późniejszym czasie zajął się szkoleniem młodzieży. Wielu jego wychowanków jeździ w czołowych grupach zawodowych wygrywając etapy m.in. na Tour de France.
Ryszard Madaj - właściciel sklepu - mgr wychowania fizycznego - trener kolarstwa i instruktor narciarstwa- w latach 1975-1987 był zawodnikiem sekcji kolarskiej Kolejarza Gliwice. W roku 1984 ukończył AWF Katowice i podjął pracę w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej, gdzie pracuje do dzisiejszego dnia. Od dwunastu lat trenuje zespół kolarzy górskich AZS-u Politechniki Śląskiej. Jego podopieczni wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzostw Śląska, sześciokrotnie wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kolarstwie Górskim.

Tradycje rodzinne oraz zdobyte doświadczenie i wiedza procentuje w sklepie, gdzie klienci mogą zasięgnąć fachowej porady w zakresie kupna roweru, doboru właściwej wielkości ramy i innych informacji związanych nie tylko z rowerami, ale również z nartami. Sklep prowadzi również profesjonalny serwis rowerowy, jak i narciarski oraz komis. ZAPRASZAMY!

foto1